nerelerdeyiz

istanbul, bozcaada
Madam Niça, yaşattığı farklı deneyim ile kurulduğu günden bu yana bulunduğu bölgenin göz bebeği mekanlarından biri oldu.
Bozacaada’da zaman başka akar; ada yaşamı sakin ve yavaştır. Adalılar iyi şarabı ve iyi yemeği severler. Yaratıcı ve sanatçı ruhludurlar. Madam Niça Bozcaada, duvarlarımızda resmedilen üzüm salkımları, sofralarımızı süsleyen üzüm tabakları ile ada havasını, samimiyetini ve adanın lezzetli yemeklerini yansıtan bir mekan olarak sizleri karşılar.

Bozcaada Rum mahallesinde saklı bir bahçe. Burası yıllar önce Bozcaada’dan çıkmış bir kadın işletmeci Dominiça Yusufidiz adında bir Rum hanımefendinin ailesinden ona kalan şarap üretimhanesi.

2016 yılında kurucularımız Saada Delen & Oya Terzioğlu, yıllar boyunca bakımsız kalmış bu yapıya Dominiça Hanımefendiden aldıkları ilhamla yeniden hayat verdiler.

Troya bölgesi, bu coğrafyanın tüm güzellikleriyle onlarca tadı barındırıyor içinde. Adanın rüzgârıyla buradan geçmiş tüm kültürleri hissedersiniz.

Madam Niça Bozcaada mutfağımızda bu hazineyi yeniden yorumlayarak doğadan ilham alıyoruz. İster gün boyu gerçek gıdalarla hazırladığımız harika mezelerimizin tadına bakıp geniş şarap seçkimizden tadım yapabilir, ister akşamları eşsiz lezzet reçetelerimizi imza kokteyllerimiz ile yudumlayabilirsiniz.

Burada sofralar hep beklenmedik hikayelerle dolup taşıyor. Misafirlerimize, ada evinin bahçesi sıcaklığında bir ortam sunuyoruz. Sizleri de bu eşsiz deneyime ortak olmaya bekliyoruz.
Madam Niça İstanbul ile ada misafirperverliği ve samimiyeti İstanbul’a geldi.

Madam Niça, The Artisan İstanbul Hotel MGallery'nin nefes kesen boğaz manzaralı terasında. İstanbul'un en güzel manzarası eşliğinde ada & göç mutfağının lokal malzemelerle buluştuğu, her biri birer sanat eseri olan lezzetleri tatmaya davetlisiniz.

2016 yılından bugüne dünyanın dört bir yanından sayısız misafir ağırlayan Madam Niça, yaşattığı farklı deneyim ile kurulduğu günden bu yana bulunduğu bölgenin göz bebeği mekanlarından biri oldu.

2020 yılında siz değerli misafirlerine kapılarını açan Madam Niça İstanbul’da, Bozcaada sofralarının sıcaklığı, seçilmiş iyi malzemelerden lezzetleri, duvarlardaki sanatı ve mekanlarımızın tasarımına kadar ambiyans Bozcaada’nın bir yansımasıdır.

Madam Niça İstanbul, günün sonunda şehrin içinde nefes alabileceğiniz, şehrin karmaşasından uzaklaşabileceğiniz, huzurlu ve samimi bir mekanda, şehrin en iyi manzarasında güneşi batırabileceğiniz canlı hikayeler yaşatan bir atmosfere sahip.

Dünya ne kadar değişirse değişsin, hayat ne kadar hızlanırsa hızlansın en iyi ürünü ve gerçek gıdayı bulmaya, yaşadığımız topraklardan geçmiş çeşitli yemek kültürlerinin en lezzetli reçetelerini araştırıp misafirlerimizi sofralarımızda ağırlamaya devam edeceğiz.